DLA KLIENTA

Ogrzewanie domów szkieletowych

 

 

Domy szkieletowe, czy też domy kanadyjskie, opierają się na drewnianej konstrukcji, którą zdecydowanie szybciej można postawić niż zwykły dom murowany. Jednak nie tylko tym te dwa rodzaje domów różnią się między sobą. W przeciwieństwie do domu murowanego, dom szkieletowy cechuje również mała bezwładność cieplna. Co to właściwie oznacza? To, że ściany w domu kanadyjskim nie posiadają zdolności akumulacji ciepła. Co prawda taki dom bardzo szybko się nagrzewa, ale też i szybko wychładza. Dom szkieletowy nie potrzebuje długich godzin, by panowała w nim przyjemna temperatura, jednak tradycyjny system ogrzewania rzadko kiedy zdaje w nim egzamin. Niska bezwładność cieplna "kanadyjczyków" sprawia, że ogrzewanie tradycyjne musiałoby być w nich włączone cały czas, by w pomieszczeniach panował komfort cieplny. Rozwiązanie to jest więc mało ekonomiczne i często naraża właścicieli domów szkieletowych na ogromne wydatki.

 

Z tego względu do domów szkieletowych polecane są inne systemy ogrzewania, które nie polegają na przekazywaniu ciepła do pomieszczenia za pomocą kaloryferów, podłogi lub pieców akumulacyjnych. Tradycyjne metody ogrzewania sprawiają bowiem, że ciepło wnika w ściany i jest później oddawane do pomieszczenia. Dom szkieletowy ze względu na brak zdolności do akumulacji ciepła nie odda go później do wnętrza, a zamiast tego zostanie ono po prostu utracone. Szukając najlepszego rozwiązania dla domu szkieletowego najlepiej skorzystać z nowoczesnych form ogrzewania takich jak panele na podczerwień.

 

Nowoczesne panele grzewcze SolaRay świetnie nadają się do ogrzewania domów szkieletowych. Emitują promieniowanie podczerwone, które nie jest widzialne dla ludzkiego oka, ale odczuwamy je właśnie w formie ciepła. Panele na podczerwień mogą zostać zamontowane na każdej powierzchni, są bardzo cienkie i cicho działają, więc z powodzeniem można je stosować w sypialni lub pokoju dziecka. Nie tylko gwarantują skuteczne ogrzanie domu o każdej powierzchni, ale też pozwalają na oszczędności. Wystarczy podłączyć je do punktu elektrycznego, bez potrzeby tworzenia skomplikowanych instalacji, bez kaloryferów, bez rur widocznych na ścianach. Panele posiadają estetyczny wygląd i łatwo je dopasować do każdego rodzaju domu. Można je pomalować na wybrany kolor, ultracienka powierzchnia sprawia, że są one niemal niewidoczne, a przy tym doskonale spełniają swoje funkcje.

 

Na panele SolaRay jest aż 20 lat gwarancji. To efektywny, ekonomiczny i w pełni ekologiczny sposób na ogrzanie domu.

Ciepło z paneli na podczerwień nie przedostaje się do ścian, ale jest emitowane z sufitu na całą powierzchnię pomieszczenia. Ogrzewanie podczerwone gwarantuje więc przyjemne ciepło, stałą temperaturę w każdym miejscu oraz ciepłą podłogę, która również się nagrzewa. Panele SolaRay ogrzewają nas tak jak słońce! Nie powodują unoszenia się kurzu ani nie wysuszają powietrza. Dzięki temu system ogrzewania na podczerwień jest przyjazny i polecany dla alergików.

 

Marzysz do domu szkieletowym? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by panowała w nim ciepła i komfortowa atmosfera. Wybierz sprawdzony system ogrzewania podczerwonego, który stosowany jest w wielu budynkach. Nie narażaj się na wysokie koszty ogrzewania domu o drewnianej konstrukcji. Oddajemy w Twoje ręce nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie.

 

Wykorzystaj energię z fotowoltaiki do ogrzewania domu panelami.

oferta
Wystarczy chmurka, aby pozbawić nas promieniowania.
Nie jest już tak ciepło, pomimo tego, że temperatura powietrza wokół nas nie zmieniła się.
oferta
Zobacz całą ofertę
Zapraszamy

do zapoznania się
z pozostałymi grzejnikami z naszej oferty

Odwiedz nasze Allegro
Zapraszamy