Grzejniki na podczerwień

DLA KLIENTA

 

 

 

 

 

Niezwykłe właściwości włókien węglowych.

 

Skąd w ostatnich latach zainteresowanie ogrzewaniem elektrycznym skoro prąd jest drogi i to nie tylko u nas? Wszystko za sprawą właściwości włókien węglowych, które podłączone do napięcia zaczynają emitować promieniowanie w zakresie całkowicie bezpiecznej podczerwieni zamieniając energię prądu na ciepło z wydajnością ponad 99%. Włókno węglowe to nie drut oporowy, a materiał mający zdolność emisji promieniowania tak jak słońce. Takich właściwości jak grzejniki na podczerwień nie mają grzałki elektryczne, które pomimo swej bardzo wysokiej temperatury są mało efektywne i energochłonne.

 

  • Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem urządzeń grzewczych oporowych to bardzo droga metoda i jest to wiedza powszechnie znana.

 

  • Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem urządzeń grzewczych z włóknem węglowym to efektywna, bezpieczna i niedroga metoda ogrzewania. Ta wiedza nie jest jeszcze powszechnie znana:-)

 

 Wyróżnimy 3 metody transferu ciepła: przewodnictwo, konwekcję i promieniowanie. Z przewodnictwem mamy do czynienia wtedy, gdy transfer energii cieplnej w wyniku różnicy temperatur między źródłem a obiektem ogrzewanym następuje w wyniku fizycznego kontaku np. żelazko. Konwekcja jest wynikiem transferu energii cieplnej od jednego obiektu do drugiego za pośrednictwem cieczy lub gazu np. grzejniki centralnego ogrzewania. Transfer ciepła jakim jest promieniowanie może odbywać się jako radiacja w zakresie podczerwieni, ultrafioletu, mikrofali i fal radiowych. Podczerwień jako rodzaj promieniowania elektromagnetycznego w zakresie niewidzialnym (0,76-10,00 mm) to przepływ energii, który odczuwamy jako przyjemne, delikatne ciepło podobne do słonecznego. Nie wymaga żadnego medium (powietrza, wody, ciał stałych) aby przekazywać ciepło. Promieniowanie dociera bezpośrednio do obiektów i je ogrzewa. Zakres podczerwieni dzielimy na podczerwień krótkofalową  (0,76-2,00 mm), średniofalową (2,00-4,00 mm) i długofalową 94,00-10,00 mm). Zakres długofalowej/dalekiej podczerwieni jest zakresem, który w sposób najbardziej naturalny ogrzewa nasze ciała. Promieniowanie podczerwone porusza się z prędkoscią światła, nie ogrzewa mas powietrza przez które przechodzi i jest absorbowane lub odbijane przez obiekty do których dociera. Jak dużo energii zostanie zaabsorbowane a ile odbite zależy od długości fali promieniowania i charakterystyki obiektu ogrzewanego. Woda i szkło słabo absorbują promieniowanie bliskiej podczerwieni a bardzo mocno z zakresu długofalowej poczerwieni. Intensywność promieniowania maleje w "kwadracie odległości od źródła" tzn. gdy odsuniemy się od grzejnika na podczerwień na odległość dwukrotnie większą to intensywnośc zmaleje nam 4-krotnie.

Ogrzewanie podczerwienią z zastosowaniem włókna węglowego to ogrzewanie o niskiej intensywności. Temperatura powierzchni takich materiałów nie przekracza 100 st. C w odróżnieniu od intensywnego ogrzewania elektrycznego gdzie temperatura elementów oporowych sięga kilkuset stopni i brak jest efektu promieniowania.

 

 W dobrej jakości urządzeniach grzewczych na podczerwień znalazły zastosowanie materiały, które charakteryzują się właściwościami emisji promieniowania podczerwonego. Obecnie najbardziej znanym i efektywnym materialem stosowanym w emiterach podczerwieni jest włókno węglowe. Proszę pamiętać i zwracać na to uwagę przy wyborze grzejnika, gdyż urządzenie z drutem oporowym nie emituje promieniowanie podczerwone. To zwykła konwekcja często wyposażona w wiatrak.

 

   Dlaczego warto wybrać ogrzewanie oparte na podczerwieni? Jest kilka mocnych argumentów, które warto rozważyć. Urządzenia na podczerwień ogrzewają nas i inne obiekty, które napotkają na swej drodze nie ogrzewając powietrza przez które przechodzą. Panele sufitowe dostarczają nam ciepła natychmiast po włączeniu i mogą być rozmieszczone w taki sposób , aby ogrzewać bardziej intensywnie miejsca gdzie chcemy, aby było cieplej (nad stołem, sofą) pomijając miejsca na których nam tak bardzo nie zależy. Folie podłogowe na podczerwień potrzebują nieco więcej czasu i należy pamiętać, aby w miejscach gdzie taka folia jest zamontowana nie stawiać mebli, które bezpośrednio całą powierzchnią dotykają podłogi. Foli nie widać i to jej duża zaleta. Minus tego jest taki, że w odróżnieniu od paneli sufitowych taką folię ciężko zdemontować i zabrać w przypadku przeprowadzki. Ekonomia to coś na co zwracamy szczególną uwagę. Prąd nie jest najtańszym medium, ale gdy weźmiemy pod uwagę fakt,że nie ogrzewamy mas powietrza, grzejemy tylko te części pomieszczeń na których nam zależy, a cały układ można inteligentnie zaprogramować wykorzystując termostay to chyba warto się nad tym pochylić i dokładnie przeanalizować. Wysokiej jakości urządzenia na podczerwień zamieniają energię elektryczną na ciepło z wydajnością bliską 100% i mają długą gwarancję co daje komfort eksploatacji. 

 

Coraz więcej osób przekonuje się do paneli elektrycznych, które wykorzystują promieniowanie w zakresie podczerwieni. To innowacyjna technologia, która pozwala utrzymać komfort cieplny w naszych domach. Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, czy ta metoda nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Najlepszym potwierdzeniem jej bezpieczeństwa jest fakt, że grzejniki na podczerwień od dawna stosowane są na salach porodowych.

 

Panele SolaRay oferują 20 lat gwarancji, natomiast folie aż 25 lat. Dodatkową zaletą jest prosty, nieskomplikowany montaż oraz estetyczny wygląd. Najwięcej obaw związanych jest z kosztami. Wiele osób zastanawia się czy przy wyborze tego typu ogrzewania rachunki za prąd nie zrujnują domowego budżetu.

 

Uruchomienie systemu SolaRay oraz ogrzewania na bazie folii nie wymaga jednak pieca, instalacji gazowych, rur, grzejników oraz kominów, które wiążą się z ogromnym nakładem kosztów. Do tego dochodzą również naprawy, konserwacje oraz zużycie urządzeń i instalacji wraz z upływem lat, które przekłada się na mniejszą sprawność. Do ogrzewania na podczerwień potrzebny jest wyłącznie prąd. Wybierając panele otrzymujemy urządzenia, które nie wymagają właściwie żadnej obsługi, pracują bezszelestnie, prezentują się znacznie bardziej estetycznie w przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji, a do tego zapewniają wieloletnią gwarancję. Biorąc pod uwagę długookresowy okres eksploatacji, niski koszt instalacji oraz brak ukrytych kosztów, ogrzewanie podczerwienią jest opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Grzejniki na podczerwień nie generują kosztów w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania na zasadzie konwekcji (grzejniki, ogrzewanie podłogowe).

 

W przypadku tradycyjnych metod ogrzewania musimy uzbroić się w cierpliwość. Zanim ciepło dotrze do nas, wpierw muszą zostać ogrzane masy powietrza. Trwa to jednak bardzo długo, ponieważ ciepło gromadzi się głównie pod sufitem, a przypadku szczelin lub wentylacji ucieka bezpowrotnie.

 

Panele SolaRay działają na innej zasadzie. Wytwarzają delikatne i bezpieczne dla zdrowia ciepło w wyniku promieniowania, które ogrzewa obiekty znajdujące się w jego zasięgu. Po uruchomieniu nie musimy czekać aż pomieszczenie się nagrzeje, ponieważ ciepło od razu do nas dociera. Ogrzewa także ściany, podłogę oraz meble. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyższego komfortu cieplnego przy niższej temperaturze powietrza, co znacząco poprawia mikroklimat. Rozwiązanie to jest zatem bardzo przyjazne w szczególności dla alergików, ponieważ pozwala zachować wyższą wilgotność powietrza przez co powietrze jest mniej suche. Temperatura powietrza to niejedyny czynnik, który gwarantuje ciepło, co najlepiej przedstawia poniższy rysunek. Jeżeli chcesz przekonać się na własnej skórze jak działa ogrzewanie podczerwienią, zachęcamy do wizyty w saunie na podczerwień w Twojej najbliższej okolicy, gdzie będziesz mieć możliwość w przyjemny sposób spędzić czas i jednocześnie wyrobić sobie opinię w tym temacie.

oferta
Wystarczy chmurka, aby pozbawić nas promieniowania.
Nie jest już tak ciepło, pomimo tego, że temperatura powietrza wokół nas nie zmieniła się.
oferta
Zobacz całą ofertę
Zapraszamy

do zapoznania się
z pozostałymi grzejnikami z naszej oferty